מכתבים לבית חב”ד

במהלך השהות בנפאל, המטיילים נקשרים רגשית ל'משפחה' המקומית שלהם, הלא היא משפחת ה'בית חב"ד'. כמו בבית- בכל עת ניתן להגיע ללא זמן מוגבל, אפשר לאכול, לשתות, לשוחח, לצחוק ולהנות מההווי המשפחתי הייחודי.

ישראלים רבים מביעים הערכתם במכתבי תודה, כשחלקם בשנים הראשונות לקיום הבית חב"ד תלו את המכתבים על קירות הבית חב"ד. קירות הבית חב"ד היו מלאים בתמונות של אנשים אוהבים ומחוייכים, הקירות היו מלאים בהערכה והודיה לצוות הבית חב"ד כשבראשם משפחת ליפשיץ וילדיהם ולבחורים החב"דיים שסייעו במלאכה.

גם אתה שהיית בבית חב"ד יכול להוסיף כאן בתגובות מכתבים לבית חב"ד. נשמח לקרוא דבריך ולהיזכר בך...

 

- "תודה על מה שנראה בהתחלה כמו עוד מסעדה (כשרה) ובסוף מתברר שהוא בית... תודה על כך שנתתם לי את אחת המזכרות הכי טובות שלי מהמזרח" יערה.

 

- "תודה. על הסדר הפסח הגדול מכולם,

    על סדנא נפלאה בענייני רומו של עולם.

    על הלילה בגן הטרופי בשיחות בעמקי היהדות,

    וארוחות שבת בהן אכלתי המון.

    על הבית החם שפתוח ללא הפסקה,

    כשתמיד ברקע מנגינה חסידית נשמעת.

     על כל אלו אודה כפי שרבים הודו,

     לאנשים הנפלאים של בית חב"ד קטמנדו."

 

- "היום אני סוגרת חודש בקטמנדו, ופשוט תודה על הכל, היה לי נהדר, מצטערת ששיגעתי אתכם יותר מידי, אבל היה כאן כנראה השראה יותר מידי טובה, באמת אתם מדהימים, הלוואי ואווירה כזו מהבחינה שדתיים וחילונים יושבים יחד בכל כך נוחות הייתה גם בארץ".

 

- "די קשה לעזוב ולהגיד שלום, קיבלתי המון פה ולמדתי המון על עצמי, עמי ויהדותי! (וסליחה על כל השאלות ששאלתי..)".

 

- "אין מילים בפי להביע את תודתי והערכתי על היחס החם והאוהד, הדאגה הכנה, האכפתיות, והארוח המדהים בביתכם. השקעתם שעות ומאמצים אין סופיים בארגון ליל הסדר הגדול בעולם, ועוד שעות רק כדי לשפר, להוסיף עוד דברים, לתת תחושה של בית בשבילינו המטיילים".

 

- "לרב חזקי, היה לי המזל לפגוש אותך, אתם, בבית חב"ד הייתם בשבילי בית אמיתי וחם בנפאל הרחוקה. כל כך נהנתי לדבר, להתייעץ ובעיקר ללמוד ולשמוע על יהדותי שטרם הכרתיה עד היום, אני אתגעגע ובעתיד אחזור אליכם ללא כל ספק".

 

- "דבר אחד לי בטוח, נפאל בלי בית חב"ד קטמנדו – זאת לא נפאל! נתתם לי תחושה של בית חם ודואג בעיקר בשבוע בו שכבתי חולה, הדאגה והטיפול, הסבלנות לטלפונים של ההורים ראויה לציון!! תודה!".

 

- "תודה תודה תודה, נדמה שמשתמשים במילה הזאת פה על ימין ועל שמאל, אז היא אולי קצת מאבדת מהמשמעות – אבל זה בא מהלב – תודה על היחס הנהדר ועל הלב הרחב.".

 

- "הגיעה הרגע שבו אני עוזבת את קטמנדו, או במילים אחרות, "עוזבת את בית חב"ד", וממשיכה. אפשר לומר, שכעת, כאשר אני עוזבת אתכם אני נפרדת מהבית שלי, מהמשפחה".

 

- "תמיד שמענו על "בית חב"ד נפאל", אז כל מה שסיפרו לנו, נכון ואף הרבה יותר, תודה רבה על הכל, אין מילים בפינו להודות על המזון הגשמי והרוחני, תודה על שיעורים מעמיקים ומאלפים אשר פתחו עבורינו צוהר ליהדות דוקא בנפאל הרחוקה".

 

- "אין לי הרבה זמן לכתוב כי אני מאחרת לטיסה שלי.. רק רציתי שתדעו שלמרות שנתקעתי במשך חודש בקטמנדו הרווחתי המון בזכותכם. השיעורים הארוכים לתוך הלילה ללא ספק הזיזו משהו בנשמתי (מושג שכאן, שלמדתי מה משמעו). יבוא יום והזרעים שנטעתם בי כעת יפרחו וילבלבו".

 

- "זהו, אז גם תורי הגיע לעזוב, אמנם הייתי אצלכם רק שבוע וחצי, אבל בשבוע וחצי הזה קיבלתי חוויה מדהימה. הרב חזקי: אחרי הסדנא, אולי אני עדיין לא מאמין באלוקים, אבל אני מאמין ביהדות.

שתף לחברים

שתף