'קטמנדו - יוצאים מהמסך' - המפגש המרגש

בכ"ז אב (15/8), נערך בתיאטרון היהלום ברמת גן, ערב הצדעה והוקרה לבית חב"ד נפאל בראשות הרב חזקי וחני ליפשיץ. 

כבר בתחילת הערב זרמו מאות אנשים מכל גווני הקשת - אישי ציבור, תרמילאים לשעבר ועוד רבים שנחשפו ל למעשיהם של השליחים בחב"ד בקטמנדו  ללובי הכניסה ובאו להוקיר את פעילותם של השלוחים בנפאל במשך למעלה משלוש עשרה שנה. 

במהלך הערב שהונחה בטוב טעם על ידי הרב דובלה הלפרין, שולבו מראות נוסטלגיה מבית חב"ד במהלך השנים, ובמרכזו אף התקיים פאנל בהשתתפות השלוחים עצמם והשחקנים מיכאל מושונוב ורועי גוראי מסדרת 'קטמנדו', ששיתפו את הקהל בחוויותיהם מהביקור האישי שלהם בבית חב"ד נפאל.

אורח הכבוד באירוע היה ראש מערך השלוחים העולמי הרב משה קוטלארסקי, שהגיע במיוחד בכדי להשתתף בערב ההצדעה ל"בית חב"ד הנידח ביותר והפופולארי ביותר" כדבריו. בנאומו סיפר הרב קוטלארסקי את סיפור יציאתם לשליחות של הרב חזקי וחני ליפשיץ . והביע הערכה והתפעלות מחינוך ילדיהם במקום מנוכר כנפאל. הוא סיפר על קירבתו האישית לבני הזוג ליפשיץ.

כמו כן, הרב קוטלארסקי העלה על נס את הנגיד ר' שמואל (סמי) רוהר ע"ה שנפטר לא מכבר והיה מתומכיו המרכזיים של בית חב"ד נפאל. כשהערב כולו למעשה מוקדש לזכרו ולעילוי נשמתו.

הרב חזקי ליפשיץ שעלה נרגש לבמה ואעלה על נס את תרומת משפחת ראהר לבית חב"ד מאז הקמתו ושלח את ניחומיו,  הודה לרב קוטלארסקי על מאמציו הכבירים  והשעות הרבות שהוא משקיע מזמנו לטוב הצלחת הפעילות. וחשף מעט מהווי המקום השונה במדינת עולם שלישי.

בתוכנית האומנותית הופיעו ישי לפידות והזמר משה להב שהרקידו את הקהל ממושכות בשירים מהווי סעודות השבת המפורסמות בבית חב"ד.

האירוע הופק ע"י חב' פליישמן הפקות 
 

שתף לחברים

שתף